Futboll Sport

Prishtina pas vazhdimeve në finale të Digital Kupës se Kosovës

KF Vushtrria, është treguar mollë e fortë sonte për KF Prishtinën pasi që ka arritur ta dërgojë në vazhdime ndeshjen gjysmëfinale në Vushtrri
Prishtina hyri në këtë ndeshje si një favorit sidomos pas fitores se tyre prej 1-0 në Pejë.

Në ndeshjen e parë kishte shënuar Basit Ghalid dhe doli pikërisht ky lojtarë shpëtues i Prishtinës edhe në ndeshjen e dytë.

Ekipi KF Vushtrria ishte hyrë i supermotivuar në ndeshje sidomos me tifozët e saj ultra të cilët e bën përsëri atmosferë në qytetin antik të Kosovës.

Kështu erdhi edhe të goli i barazimit që kësaj here e shënoi Daut Maxhuni në minutën e 48 ë takimit.

Ky gol bëri që rezultati të barazohet dhe ndeshja të shkoi në vazhdime.

Prishtina në vazhdime u tregua skuadër më e përgatitur dhe realizoi golin e barazimit me Khalid në minutën e 98 të vazhdimeve.

Kështu Prishtina në finale kaloi ku do të takohet me KF Vëllaznimin e Gjakovës, të cilët eliminuan Drenicën. /GazetaExpress/

Related posts

GJYSHE E DEVOTSHME/ Dolores Aveiro argëtohet dhe ledhaton fëmijët e RONALDOS

Isa.Autor

PAS POLEMIKAVE PËR ZËVENDËSIMIN ME DYBALAN/ CR7 takohet me trajnerin Sarri dhe ekipin në…

Delo.autor

Interi me vetëm një mungesë të rëndësishme kundër Juventusit

Sadik.Autor

Leave a Comment