Futboll La Liga

Real Madrid – Atletico Madrid, notat e lojtarëve

Real Madridi dhe Atletico Madridi kanë ndarë pikët në “Santiago Bernabeu”, duke barazuar 1-1. Gareth Bale ishte lojtari i ndeshjes.

Real Madridi ka marrë vetëm një pikë në xhiron e 31 në La Liga, duke barazuar 1-1 në derbi me Atletico Madridin, që u zhvillua në “Santiago Bernabeu”.

Të parët në epërsi kaluan vendasit në minutën e 53’ me golin e bukur të Cristiano Ronaldos, barazoi gjithçka pas katër minutave Antoine Griezmann, që doli të jetë rezultati përfundimtar 1-1.

Gareth Bale, që ishte titullar, pasi u la në stol për ndeshjen me Juventusin, u shpallë më i miri, duke u vlerësuar me notën më të lartë 8.5.