Real Madridi – Leganes, rezultati dhe statistikat në pjesën e parë

Real Madridi është duke fituar me rezultat 2-0 kundër Leganes pas 45 minutave të parë në një ndeshje të La Ligës, e cila është duke u zhvilluar në “Santiago Bernabeu”.
Skuadrës së Zinedine Zidane, i cili është duke luajtur me formacion të dytë, nuk iu desh shumë kohë për ta gjetur rrjetën e portës kundërshtare, pasi Gareth Bale realizoi në minutën e 8-të.

Golin e dytë për madrilenët e realizoi Mayoral në minutën e fundit të pjesës së parë.

Reali e dominoi ndeshjen duke e mbajtur topin në pjesën më të madhe të kohës dhe krijuar më shumë.