Futboll Seria A

Ruud Gullit: Milan duhet të fitoj Kupën e Italisë, sepse ciklet e reja kanë nevojë për një trofe

Ruud Gullit i kërkon Milanit të fitoj, Kupën e Italisë sepse ciklet e reja kanë nevojë për një trofe.

“Djalli” do të mas forcat në finale kundër Juventusit.

Gjërat kanë ndryshuar te Milani- tha Gullit.

Projekti i Milanit është ambiciozë, por nuk do ta kenë të lehtë të kthehen në majat e futbollit.

Është një çështje e bukuri. Ka një klub italian që punon mirë: Juventus. Ata dinë të zgjedhin lojtarët.

“Milan mund të fitojë Kupën, dhe ciklet e reja duhet të fitojnë, për të fituar vrullin.

“Problemi është se Juventusi është në finale dhe Bardhezinjët janë të fortë.

Unë mendoj se ata do të fitojnë edhe titullin kampion këtë vit.

Napoli, i cili dukej si një rival i frikshëm, është pak prapa në renditje tani dhe nuk besoj se do ta fitojn titullin.

Përgatiti: AlpeNews.al

 

Related posts

BYLISI SPEKTAKOLAR/ Ballshiotët përmbysin Kukësin dhe i shkakton humbjen e parë

Delo.autor

DEKLARATA TRONDITËSE/ Stafi i KHABIB u fut në OKTAGON për të VRARË Mc GREGOR (VIDEO)

Isa.Autor

KOMBËTARJA shkon për “stërvitje” në HOLANDË, “masakrohen” me 12 gola

Isa.Autor

Leave a Comment