Futboll Seria A Sport

Sacchi: Napoli i Sarrit është një kryevepër

Arrigo Sacchi thur vetëm lavdërime për Maurizio Sarri përpara ndeshjes me Juventusin.

Napolit është katër pikë prapa bardhezinjtë në krye të Serie A, por mund të mbyllë atë boshllëk në një pikë me një fitore në Torino këtë fundjavë.

Është një përplasje mes një klub me fuqinë financiare si Juventusi, i cili bleu lojtarin më të mirë Napoli [Gonzalo Higuain], por edhe forca e skuadrës së tyre dhe talentin e trainerit të tyre [Max Allegri]- tha Sacchi .

 Napoli luan një futboll ndërkombëtar dhe ata mund të fitojnë vetëm nëse arrijnë ta shprehin atë. “Napoli ka fituar tashmë, çfarë ka bërë kjo skuadër do të mbahet mend për një kohë të gjatë – më shumë se [Diego] Maradona”.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

TALENTI PREMTUES/ Gerrard e çon nipin e talentuar tek Liverpool, tërbohet City…

Isa.Autor

NDESHJE E “ÇMENDUR”/ Muriqi ndihmon Fenerbahcen të marrë tre pikë me gol dhe asist

Delo.autor

E BUJSHME/ PSG pranon kërkesën e çmendur të mbrojtësit Alaba, por surpriza nuk përjashtohet

Delo.autor

Leave a Comment