Futboll Seria A Sport

Santon merr kërcime për jetën pas ndeshjes me Juvetus

E dashura e Davide Santon ka rrëfyer se është e frikësuar pasi mbrojtësi i Inter ka marrë kërcënime për jetën.

Ish-lojtari i Newcastle United u fut nga stoli në minutat e fundit gjatë humbjes 3-2 të Zikaltërve ndaj Juventus të shtunën.

Si Santon ashtu edhe e dashura e tij Chloe Sanderson janë abuzuar në mediat sociale duke u bombarduar me mesazhe agresive nga tifozët e Inter duke përfshirë kërcënime për jetën dhe duke u uruar kancer.

“Futbolli është një sport pasioni. E kuptoj dhe e vlerësoj këtë,” shprehet ajo në Instagram.

“Por për të parën herë në jetën time jam e frikësuar në shtëpinë time me të dashurin tim…Kur më thuhet të kyç dyert dhe të merakosem për partnerin tim.

“Kjo gjë nuk është në rregull.

“Askush nuk është më i mërzitur për këtë rezultat sa Santon.”

Related posts

Renditja/ Kategoria e Parë, Grupi B: Pogradeci në krye, sa shumë rivalitet mes skuadrave

Isa.Autor

DERBI/ Notat e lojtarëve Inter – Napoli, zhgënjen Hysaj (FOTO)

Q.Autor

TRIUMFOI ME GOLEADË KUNDËR BYLIS/ Majkëll Ngo surprizon “bardheblutë”, ja ku është shfaqur

Delo.autor

Leave a Comment