Futboll

(Video) I gjithë stoli i Real Madrid “çmendet” pas golit të Ronaldo-s përveç Gareth Bale

Real Madrid siguroi një fitore të madhe ndaj Juventus të martën por Gareth Bale dukej i zymtë në stolin e rezervave.

Bale ishte një zëvendësues i papërdorur në Allianz Stadium dhe u duk i po aq i zymtë edhe gjatë golit të shënuar në minutën e 3’ nga Ronaldo.

Bale shënoi dy gola në fitoren 3-0 të Madrid ndaj Las Palmas të shtunën por është lënë në stol nga Zidane për ndeshjen e parë të çerekfinaleve të Champions League.

Por ai nuk u fut në fushë as si zëvendësues dhe në vend të tij ata që luajtën ishin Kovacic, Asensio dhe Vazquez.

Bale ka luajtur vetëm gjashtë ndeshje më pak se Ronaldo në të gjitha kompeticionet, por ka nisur nga minuta e parë vetëm 20 nga 30 ndeshjet po ta krahasosh me Ronaldo-n që ka 34 ndeshje nga 36.

Spekulimet për një largim të tijin në verë sa vijnë dhe shtohen. Bale gjithashtu dukej keq në foton e ekipit që u bë në fund të takimit.

Bale also looked miserable in a photo with his Madrid team-mates after Tuesday's match