Futboll

VIDEO/ Kristiano Ronaldo e bën rrugë, një tjetër “vepër arti” para derbit me Atletikon

Kristiano Ronaldo është duke kaluar një moment të shkëlqyer që do e kishte zili çdokush. Ylli portugez, duket se është dashuruar me roveshatat. Pas perlës së realizuar ndaj Juventusit, Ronaldo e ka përsëritur të njëjtën “vepër” në stërvitjen e fundit të zhvilluar përpara derbit me Atletikon e Madridit.

Këtë gjë e njoftoi faqja zyrtare e Real Madridit në rrjetet sociale. Edhe në këtë rast, krosimi për Kristiano erdhi nga krahu i djathtë, por jo në lartësinë që arriti në ndeshjen e Ligës së Kampionëve dhe topi përfundoi në krahun e kundërt me atë që pësoi Bufon.

PREVIEW: Real Madrid vs Atlético Madrid

🙌 IT'S DERBY DAY! / ¡DÍA DE DERBI! 🙌🆚 Atlético de Madrid🏟 Santiago Bernabéu⏰ 16:15 CEST🏆 LaLiga#⃣ #RMLiga

Gepostet von Real Madrid C.F. am Sonntag, 8. April 2018

Related posts

E BUJSHME/ Panucci gati për të drejtuar skuadrën e re, trajneri italian firmos me…

bora.autor

Messi bën gjest të mrekullueshëm ndaj fëmijës me kancer (FOTO)

Q.Autor

VAZHDOJNË KRITIKAT PËR HUMBJEN NDAJ SPAL/ Cassano flet hapur: Ja pse po e urrejnë “Zonjën e Vjetër” në Itali

Delo.autor

Leave a Comment