Champions League Futboll Sport

ZYRTARE: Gjyqtari kryesor i sfidës Roma – Liverpool është…

Është caktuar gjyqtari kryesor i ndeshjes Roma-Liverpool. Sfidën do ta drejtojë Damir Skomina. Ai njihet si gjyqtar me autoritet.

Skomina ka treguar se është një nga arbitrat më të mirë në botë pasi i besohen takimet më interesante dhe me një rëndësi jetike.Gjysmëfinalja e kthimit zhvillohet të mërkurën në “Olimpico” prej 20:45.

Kujtojmë që Liverpooli i inspiruar nga Muhamed Salah shkatërroi Romën me rezultatin 5-2. Megjithatë, klubi italian ka treguar se di të reagoi dhe këtë fakt e tregoi përballë Barcelonës duke i eliminuar pas një rezultati fantastik.

Related posts

INTERI NDEZ MERKATON/ Kërkon të transferojë dy yjet nga Reali dhe Barça

Delo.autor

Caldara, lamtumirë e hidhur nga Juve: Doja të luaja me Ronaldon, por në jetë…

Sadik.Autor

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Tottenham arrin akordin me mesfushorin 23-vjeçar…

Delo.autor

Leave a Comment