Futboll Sport

5 lojtarët më të moshuar që kanë luajtur në Kupën e Botës

Edhe 14 ditë na ndajnë nga starti i Kupës së Botës.

Ndeshjet e Kupës së Botës do të zhvillohet në 11 qytete të Rusisë dhe në këtë garë do të marrin pjesë lojtarët me shumë eksperiencë, por edhe disa lojtarë do të debutojnë në garën më të madhe të organizuar nga FIFA.

Por këta 5 janë lojtarët më të moshuar që kanë luajtur në eventin më madhështor të futbollit botëror.

Dino Zoff (Itali) – 40 vjeç, 4 muaj, 13 ditë

Peter Shilton (Angli) – 40 vjeç, 9 muaj, 19 ditë

Pat Jennings (Irlanda e Veriuç) – 41 vjeç

Roger Milla (Kamerun) – 42 vjeç, 1 muaj, 8 ditë

Faryd Mondragon (Kolumbi) – 43 vjeç, 3 ditë

Related posts

Manchester City bën “goditjen” e parë, paguan 60 milionë paundë për mesfushorin

Sadik.Autor

LUKAKU NJË HAP LARG JUVENTUS/ Interi hedh sytë nga sulmuesi i Bundesligas…

Delo.autor

MotoGP/ Vinales sheh vështirësi dhe i ankohet skuderisë Yamaha

Sadik.Autor

Leave a Comment