Futboll Sport

5 lojtarët më të moshuar që kanë luajtur në Kupën e Botës

Edhe 14 ditë na ndajnë nga starti i Kupës së Botës.

Ndeshjet e Kupës së Botës do të zhvillohet në 11 qytete të Rusisë dhe në këtë garë do të marrin pjesë lojtarët me shumë eksperiencë, por edhe disa lojtarë do të debutojnë në garën më të madhe të organizuar nga FIFA.

Por këta 5 janë lojtarët më të moshuar që kanë luajtur në eventin më madhështor të futbollit botëror.

Dino Zoff (Itali) – 40 vjeç, 4 muaj, 13 ditë

Peter Shilton (Angli) – 40 vjeç, 9 muaj, 19 ditë

Pat Jennings (Irlanda e Veriuç) – 41 vjeç

Roger Milla (Kamerun) – 42 vjeç, 1 muaj, 8 ditë

Faryd Mondragon (Kolumbi) – 43 vjeç, 3 ditë

Related posts

Ze MARIA dhe “kriza” e trajnerëve të huaj, SUPERIORJA shumë e rëndë për teknikët e jashtëm

Isa.Autor

U RIKTHYEN NË NORMALITET/ REALI me trajner të ri, lojtarët komentojnë të larguarin Lopetegui

Isa.Autor

Skënderbeu-Laçi, biletat e finales së Kupës së Shqipërisë dalin në shitje

Sadik.Autor

Leave a Comment