Bundesliga Futboll Sport

Bayern Munich nuk ndalet, vazhdon me fitore në Bundesligë (VIDEO)

Bayern Munich, i cili vjen nga eliminimi nga Liga e Kampionëve në mesjavë, e ka vazhduar serinë e fitoreve në Bundesligën gjermane duke e mposhtur Kolnin në udhëtim.
Skuadra e Jupp Heynckes fitoi me përmbysje 3-1 duke e shënuar fitoren e gjashtë më radhë në top ligën gjermane.

Gjërat nisen keq për kampionin, i cili gjeti veten në disavantazh pas autogolit të qendërmbrojtësit Sule pas 30 minutave lojë.

Bayerni u fut me tjetër qasje në pjesë të dytë duke e përmbysur skuadrën vendase. Për dy minuta, Bayerni e përmbysi Kolnin, kur së pari James Rodriguez dhe më pas Robert Lewandowski shënuan për 2-1.

Fitoren e Bayernit e vulosi mesfushori Tolisso rreth 12 minuta para fundit.

Kampioni tani ka 84 pikë në vendin e parë, ndërsa Koln mbetet e fundit me 22.

 

Related posts

10 arsye pse Formula 1 ka rikthyer spektaklin në pistë

Sadik.Autor

Tifozët nderojnë Wenger, por gjërat marrin për keq (FOTO)

Sadik.Autor

SKANDAL/ Sherr masiv në finalen e boksit, situata del nga kontrolli. Ndërhyn edhe Policia (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment