Talisca pranë Romës.
Talisca do të jetë transferimi i madh i Romës në qershor.

Lojtari është larguar edhe zyrtarisht nga Besiktas, ku ishte në huazim nga Benfica.

Sipas “Sky”, tani Roma do të mbyllë marrëveshjen me Benfican.

Talisca kërkohet me ngulm edhe nga Man United dhe Liverpool.

Drejtori sportiv i kryeqytetasve, Monchi, është në Portugali për të zgjidhur detajet e fundit.