Champions League Futboll Sport UEFA

“Finale e mallkuar”, pas Salah edhe Karvahal rrezikon ndjeshëm Botërorin

Menjëherë sapo pësoi dëmtimin ai shpërtheu në lot dhe e dinte që nuk mund ta vazhdonte më ndeshjen. Por madje ndjeu që mund të humbte edhe Botërorin. Dëmtimi muskulor mund ta lërë jashtë fushës për një kohë të gjatë Dani Karvahalin, por kjo nuk ishte hera e parë që mbrojtësi spanjoll dëmtohet në finale.

Ai u dëmtua gjithashtu në finalen e “San Siros” ku luajti Reali me Atletikon e Madridit, por edhe në finalen e Europianit 2016. Mbrojtësi i djathtë do t’u nënshtrohet analizave për të kuptuar shkallën e dëmtimit të tij me shpresën që do t’ia dalë të jetë në Botërorin e Rusisë, por ata lot treguan shumë për të mos thënë se i thanë të gjitha, si në rastin e të pafatit Momo.

Related posts

Kategoria e Dytë, Grupi A/ Mbyllen pjesët e para, ekipet udhëtuese bëjnë “ligjin”

Isa.Autor

​RINGJALLJA E MAN UNITED/ Pas shkarkimit të Mourinhos, çfarë ka ndryshuar?

Delo.autor

PENALLTI MINUTË PAS MINUTE/ Rakitic shënon dhe kalon Kroacinë në gjysëmfinale (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment