Europa League Futboll Sport

Finalja e Europa League, Simeone merr përgjigjen nga CAS

Atlético Madrid konfirmoi vendimin e CAS-it, i cili do të parandalojë Simeone-n që të ulet në stol, ku sot do të ulët gjermani Burgos në rolin e trajnerit. Ndeshja e mbrëmjes së sotme do të jetë e takimi i dytë për trajnerin argjentinas që nuk do të jetë në pankinë. Ai u dënua nga UEFA pas takimit kundër Arsenal-it në Londër ku ofendoi gjyqtarin kryesor.

UEFA mori vendimin për të, duke mos e lejuar që të ulej në pankinë në ndeshjen e kthimit kundër londinezëve në Madrid. Ndërsa ai do të vuajë edhe sot këtë ndëshkim, pasi edhe CAS-i në Lozanë nuk e fali sjelljen e tij agresive që bëri në “Emirates”.

Related posts

Merr formë Champions League 2018/2019, ja ekipet pjesëmarrëse…

Sadik.Autor

SKANDALI SEKSUAL/ Nuk ka më kombëtare për BENZEMAN, sulmuesit i mbyllet “dera”

Isa.Autor

E PAPRITUR/ CHELSEA vepron në fshehtësi për TALENTIN, gati të “djegë” Juven dhe Interin

Isa.Autor

Leave a Comment