Futboll Sport

Franca tregon shenja të favoritit gjatë miqësores me Irlandën (VIDEO)

Franca ka fituar më rezultat 2-0, derisa e ka dominuar miqësoren kundër Irlandës

Franca duket se ka punuar mirë dhe pavarësisht mungezave ka treguar se do të jetë njëri prej favoritëve kryesor të Botërorit.

Pjesa e dytë ishte tërësisht e Francës të cilët e dominuan këtë takim, por golat erdhën tek në minutat e fundit të pjesës së parë.

Fillimisht ishte Giroud që shënoi në minutën e 40, kurse Nabil Fekir në minutën e 43.

Në pjesën e dytë prapë ishte Franca që pati edhe disa mundësi shënimi por vlen të theksojmë se të reshurat e shiut e rënduan shumë këtë miqësore.

Megjithatë, Franca dha shenja të qarta që do të jetë njëra prej favoritëve për ta fituar Botërorin që sivjet mbahet në Rusi.

Related posts

PO SHKËLQEN ME BLUTË/ Chelsea “BURGOS” talentin shqiptar Armando Broja

Delo.autor

MBYLLET JAVA E 29 NË SUPERIORE/ Partizani prek titullin, +12 nga Kukësi. Garë e fortë për Europën, Kastrioti rrëshqet në fund

Delo.autor

FLET PËR ISH-RIVALËT E TIJ TË LA LIGAS/ Ronaldo: Me De Jong dhe Griezmann, Barcelona është…

Delo.autor

Leave a Comment