Futboll Sport

Gattuso i luan miqësoret si finale të Kupës së Botës (VIDEO)

Genaro Gattuso nuk mund të heqë dorë kurrë nga grinta dhe loja e ashpër.
Edhe pse ka disa vite që është larguar nga futbolli i luajtur, ai nuk i ka humbur instiktet.

Në ndeshjen e djeshme mes legjendave ku iu dha lamturmira Andrea Pirlos, trajneri aktual i Milanit veshi sërish takat dhe zbriti në fushë.

Gjatë ndeshjes, pati një moment që na kujtoi Gattuson e dikurshëm.

Në aksion e e sipër, ai i bën një ndërhyrje të frikshme ish-sulmuesit Nikola Ventola duke shkaktuar panik te ai.

Menjëherë pas përplasjes ai i kujtoi Gattusos se ishte thjesht një miqësore dhe të mos e merrte kaq seriozisht.

Related posts

PREMIER LEAGUE/ Përfundojnë pjesët e para, City vazhdon serinë e fitoreve

Q.Autor

Nis super sfida Real Madrid-Bajern Mynih

Sadik.Autor

HIRUSHJA QË PO ÇMEND ARGJENTINËN/ Klubi i trajnerit “rockstar” që refuzoi të stërviste Messin

Delo.autor

Leave a Comment