Futboll Seria A Sport

Interi “asfalton” Udinesen, shpreson për Champions

Interi ka shënuar një fitore shprese ndaj Udineses në “Friuli”. Skuadra e Luciano Spallettit ka fituar me rezultat të thellë, 4:0, që e mban në luftën për “top-4”.

Golat për Interin i shënuan Andrea Ranocchia, Rafinha, Maruo Icardi dhe Borja Valero.

Me këtë fitore, Interi grumbullon 69 pikë dhe pozicionohet i pesti, me një pikë më pak se Roma dhe Lazio, që zhvillojnë sot ndeshjet e tyre përballë Cagliarit repsektivisht Atalantas.

Në anën tjetër Udinese rrezikon edhe seriozisht rënien në Serie B.

Related posts

JOSHËSE DHE BOMBASTIKE/ Ju prezantojmë me tifozen më SEKSI të Seria B (FOTO)

Isa.Autor

Belloti shokon Milanin, ky është vendimi përfundimtar i sulmuesit italian!

Sadik.Autor

Van Dijk mbetet objektiv i Liverpoolit, Reds të pakënaqur me çmimin e lojtarit

Delo.autor

Leave a Comment