Futboll Premier League Sport

Leicester godet në merkato, merr mbrojtësin e Portugalisë

Leicester City bën goditjen e parë në merkaton e kësaj vere. Klubi anglez njoftoi se ka blerë mbrojtësin Ricardo Pereira nga Porto për 20 milionë euro shumë e cila mund të rritet deri në 26 milionë nga bonuset në bazë të performancës së lojtarit.

24-vjeçari kurorëzon kështu një sezon shumë të rëndësishëm ku pas grumbullimit në Botërorin e Rusisë me Portugalinë kalon në Premier League në radhët e Leicester City.

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Bayerni firmos me Lucas Hernandez, ja shifra stratosferike

Delo.autor

TOMORI DHE DIAZ/ Milan tregon se kush janë kampionët e Italisë, triumf i pastër ndaj Juventus

bora.autor

SHKARKIMI I MOURINHOS/ Sanchez reagon pas lajmeve se kishte vënë bast…

Isa.Autor

Leave a Comment