Futboll Sport

Luftëtari pranë golit, Dejvi bregu rrezikon portën e Partizanit (Video)

Në Gjirokastër po luhet sfida e vlefshme për javën e 33 të Superligës mes Luftëtarit dhe Partizanit.

 

Luftëtari 0-0 Partizani

 

7′ Bregu provon me një gjuajtje nga goditja e dënimit, por jashtë kuadratit.

5′ Batha ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar ndaj Bregut.

2′ Pranë golit Luftëtari, Bregu lëshon një predhë nga distanca, topi përfundon ngjitur me shtyllën e Hoxhës.

1′ Nis takimi në Gjirokastër

Në Gjirokastër do të luhet sot sfida e javës së 33 të Superligës mes Luftëtarit dhe Partizanit.

Skuadra e drejtuar nga Lika ka bërë një edicion të shkëlqyer por për të blinduar vendin e 3 që të çon në Europë duhet të mposhtë Partizanin.

Nga ana tjetër kryeqytetasit vijnë pas një ecurie tepër negative dhe sot kanë mundësinë e fundit për t’i ushtruar presion gjirokastritëve për vendin e 3. Diferenca mes këtyre skuadrave është 5 pikë, me Partizanin që renditet i 4-i me 46-t pikë.

Formacionet zyrtare


Luftëtari:
 Athanasopulos, O.Rapa, Jakovljevic, Beqiri, Jackson, Ramadani, D.Rapo, Abazaj, Rroca, Bregu, Shkurtaj. Trajner: Hasan Lika

Partizani: Hoxha, Fejzullahu, Gojkovic, Belica, Kotobelli, Batha, Culum, Trashi, Asani, Bardhi, Progni. Trajner: Klevis Dalipi

Gjyqtarë: Ardian Beqiri, Denis Rexha, Alfred Shkreta

Related posts

E PABESUESHME/ Goli i vitit shënohet në SHQIPËRI, rrofeshatë prej 20 metrash (VIDEO)

Isa.Autor

“Luajmë ndaj lojtarit që trukoi ndeshje”, mediat suedeze i bëjnë jehonë Dritës në Champions

Sadik.Autor

Milani rikthehet te fitorja, kuqezinjtë MPOSHTIN Spalin

Q.Autor

Leave a Comment