Futboll Premier League Sport

Matic e lë pa fjalë Mourinhon, serbi tregon se për çfarë ka nevojë United

Nemanja Matic beson se Manchester United ka nevojë për lojtarë me më shumë përvojë në mënyrë që të rikthehet në formën e duhur. United përfunduan në vendin e dytë, plotë 19 pikë pas Manchester City. Jose Mourinho përfundoi sezonin duke humbur finalen e FA Cup të shtunën në Chelsea pas një performanca të fortë.

“Mendoj se kemi nevojë për disa lojtarë me disa përvojë për të sjellë disa cilësi në ekipin tonë”, tha Matiç pas humbjes së Wembley.

“Pas kësaj, ne mund të luftojmë për titullin dhe Ligën e Kampionëve gjithashtu”. United ka qenë i lidhur me një numër lojtarësh, përfshirë Antoine Griezmann.Matic gjithashtu pret që Djajve të Kuq të duhet të merren me presion më shumë gjatë sezonit tjetër.

Related posts

Kastrioti-Luftëtari/ Formacionet: Sfidë për të dalë nga fundi, ekipet me surpriza

Isa.Autor

Tronditet atletika, Asbel Kiprop ka përdorur doping

Sadik.Autor

Romë e vogël me të mëdhatë, mbrojtja mbetet më e mira

Delo.autor

Leave a Comment