Futboll Seria A Sport

Milan nuk kualifikohet në Champions, nis “fshesa” te kuqezinjtë

Skuadra e Milanit edhe pse ka bërë një merkato ku shpenzoi më shumë se 200 milion euro verën e kaluar, përsëri nuk arriti të renditet mes ekipeve që do të shkojnë në Champions League.

Kjo situatë duket se ka sjellë një pakënaqësi aspak të mirë në kampin kuqezi dhe tashmë mund të ketë edhe largime këtë verë. “Radio Rai” në Itali zbulon se Milan ka nxjerrë në shitje spanjollin Suso, klauzola e të cilit është 40 milion euro.

Deri më tani ende nuk ka një ofertë zyrtare drejt tij, por për duket se për lojtarin e ardhmja është larg stadiumit “San Siro”.

 

Related posts

NDESHJA ME FIORENTINËN/ Gatusso pritet të rikthejë lojtarin që…

Isa.Autor

RRËFIMI I DE BIASI-T/ “Shqipëria më e rëndësishmja e jetës time! FSHF ‘dogji’ Italinë, unë refuzova…”

Isa.Autor

KUKËSI-PARTIZANI/ Publikohen çmimet e biletave

bora.autor

Leave a Comment