Futboll Ligue 1 Sport

Neymar, futbollisti më i mirë në Francë për sezonin 2017/18

Neymar e ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë në Ligue 1. Neymari është shpallur lojtari më i mirë në Francë për sezonin 2017/18.

Sulmuesi i PSG-së edhe pse nuk ka luajt në dy muajt e fundit për shkak të dëmtimit, ai ka pasur një sezon mbresëlënës, duke shënuar 28 gola në 30 ndeshje, derisa ka dhuruar edhe 19 asiste.

26 vjeçari brazilian e pranoi çmimin nga legjenda, Ronaldo Nazario. Kurse shoku i skuadrës, Mbappe, e fitoi çmimin si lojtari i ri më i mirë i sezonit në Francë.

Related posts

ZBULON PRAPASKENËN E BUJSHME/ Gazetari italian “thumbon”: CR7 pas eliminimit ishte “i tërbuar”…

Delo.autor

AKTIVIZIMI NDAJ JUVENTUSIT/ Rei Manaj ngre trofeun e parë me fanellën e Barcelonës (VIDEO)

Delo.autor

EFEKTI CR7/ Ja kaloi dhe finales së Kupës së Botës, mësoni sa shikues kishte prezantimi i Ronaldos te Al-Nasr

bora.autor

Leave a Comment