Futboll Ligue 1 Sport

Paris Saint-Germain shfaq interes për mesfushorin e Arsenalit

Paris Saint-Germain kërkon transferimin e mesfushorit të Arsenalit, Jack Wilshere.
Jack Wilshere pritet të largohet nga Arsenal, pas përfundimit të këtij sezoni.

Mesfushori anglez do të jetë futbollist i lirë dhe ende nuk ka vazhduar qëndrimin në Emirates Stadium.

Mediat angleze raportojnë se e ardhmja e tij mund të jetë në Ligue 1.

Wilshere ka zgjuar interesim nga Paris Saint-Germain që synon transferimin e tij, gjatë afatit kalimtar të verës.

Mesfushori ka marrë një goditje të fortë duke përfunduar jashtë listës së futbollistëve të ftuar nga Kombëtarja e Anglisë për “Kampionatin botëror 2018”.

Related posts

Low pritet të zëvendësojë Zidanin tek Reali, tranieri Gjerman kërkon të sjell në “Bernabeu” Kimmichun dhe Alaban.

Sadik.Autor

GUARDIOLA NË HALL TË MADH/ Një mbrojtës tjetër largohet nga Manchester City

Delo.autor

Wenger: Tek Arsenal nisi një epokë e re, në verë vjen edhe Mahrez

Q.Autor

Leave a Comment