Futboll Seria A Sport

Përfundon telenovela e stërzgjatur! Ja ekipi i ri i Antonio Contes

Maurizio Sarri mund të largohet nga Napoli në fund të sezonit. Trajneri italian është kontratë me Napoli deri në vitin 2020, por ai ka një klauzolë largimi prej 8 milionë eurosh.

Trajneri italian është një nga trajnerët më të vlerësuar në Evropë për momentin. I konsideruar si ‘Guardiola italian’, raportet në Anglinë dhe Italinë pretendojnë se Chelsea kanë vendosur pamjet e tyre në atë pasi Antonio Conte pritet të shkarkohet në fund të sezonit.

Raportet në të gjithë Italinë tani konfirmojnë se tekniku është në dy mendje në lidhje me të ardhmen e tij në San Paolo dhe gazeta me qendër në Napoli Il Mattino pretendon se Antonio Conte mund të zëvendësojnë Sarri në Jug.Conte do të kthehet në Serie A pas aventurës të tij trevjeçar në Juventus.

Related posts

DHUNOI LOJTARËT E TIJ PASI HUMBËN NDESHJEN/ Flet ish-trajneri i Laçit: A jam edukator unë? Ishte thjesht debat…

Delo.autor

TIRANA-PARTIZANI/ Olsi Rama: Nuk jam i surprizuar nga kjo formë, derbi është i rëndësishëm por…

Delo.autor

Al-Khelaifi ndodhet në Milano për një mision të veçantë

Sadik.Autor

Leave a Comment