Futboll Sport

Pirlo do të bashkohet me stafin e Roberto Mancinit në kombëtaren italiane

Ish-mesfushori i Juventusi, Milan dhe Interi, Andrea Pirlo do të bashkohet me stafin e Roberto Mancinit në kombëtaren italiane.

Fituesi i Kupëssë Botës u tërhoq në dhjetor të 2017 të MLS dhe pritet të luaj ndeshjen e lamtumirës  në San Siro në fund të këtij sezoni.

Legjenda e Azzurrve është thënë të jetë në stafin e Italisë por edhe, Lele Oriali do t’i jepet gjithashtu një rol i rëndësishëm nën drejtinim e Mancini te Italia.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

TOKA E TALENTEVE/ Publikohet lista, dy “prurje” të reja për përfaqësuesen e Kosovës (FOTO)

Isa.Autor

Simulimi i Mbappe/ Lineker: “Nga kush të ketë mësuar vallë…

Isa.Autor

PRESIDENTI I “KUQEZINJVE”/ Paolo Scaroni premton: Milani do kryejë edhe një goditje “big”

Delo.autor

Leave a Comment