Futboll Ligue 1 Sport

Rikthehet Neymar, gati për finalen e Kupës së Francës

Kampionët e Ligue 1 janë gati për të fituar një fitore të trefishtë të martën, por a do të luaj braziliani në atë ndeshje
Neymar do të jetë i pranishëm në finalen e Kupës së Francës, megjithatë trajneri i PSG’së, Unai Emery ka thënë se ai nuk është gati për të luajtur.

PSG do të kompletonte fitore të trefishtë sivjet nëse do ta mposhte skuadrën e Les Herbiers në Stade de France të martën.

Neymar është rikthyer në kryeqytetin francez pas dy muajve pas operimit në shputë dhe është duke punuar fizikisht që të jetë i gatshëm s’paku për Botëror.

“Neymar do të vazhdojë punën e tij dhe do të jetë në skuadër nesër”, tha Emery për gazetarët.

“Kam biseduar me Neymar por ende nuk e di se a do të luaj ai në finalen e Kupës së Francës. Për momentin Neymar dhe Verratti janë jashtë për këtë sezon, por do të shohim”.

Related posts

PLAS SKANDALI tek TOTTENHAM/ ALKOOL dhe DROGË mes punëtorëve…

Isa.Autor

Zbulohet sekreti i Realit/ Zidan kopjoi Ançelotin për të motivuar lojtarët

Sadik.Autor

CHAMPIONS/ Pas 10 minutash lojë, Dani Olmo zhbllokon sfidën ndaj Manchester Cityt (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment