Champions League Futboll Sport UEFA

Roma – Liverpool, formacionet e mundshme të super ndeshjes në “Olimpico”

Roma dhe Liverpool ndeshen sonte në Stadio Olimpico. Roma pret Liverpoolin në Stadio Olimpico në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

‘Goal’ ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, ku tek ekipi i Romës shikohen ndryshime të theksuar në krahasim me takimin e parë.

ROMA (4-3-3): Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Pellegrini, De Rossi, Nainggolan; Schick, Dzeko, El Shaarawy.

LIVERPOOL (4-3-3): Karius; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson; Wijnaldum, Henderson, Milner; Salah, Firmino, Manè.

Related posts

EKSPERTI ITALIAN “SHËNJESTRON” HYSAJN/ Nuk janë të ÇMENDUR që e vlerësojnë 50 milionë euro…

Isa.Autor

Lewandowski injoron zërat që e lidhin me Manchester United dhe Real Madrid

Isa.Autor

Wenger: Shkodran Mustafit pranë largimit nga Arsenali

Sadik.Autor

Leave a Comment