Futboll Sport

Ronaldo zbulon moshën biologjike dhe paralajmëron të gjithë

Epoka triumfuese e Cristiano Ronaldo te Real Madrid do të zgjasë edhe shtatë ose tetë vite të tjerë. Këtë e ka konfirmuar vetëm ylli portugez gjatë një interviste të dhënë për “El Chiringuito de Jugones”, pak ditë para finales së madhe të Champions League kundër Liverpool.

“Do të tërhiqem kur të jem 41 vjeç. Mosha ime biologjike është 23”, ka thënë CR7.

Sikur të mos mjaftonin testet e zhvilluara në qendrën stërvitore të Real Madrid, edhe shifrat janë në favor të 33-vjeçarit portugez: 26 gola në La Liga, 22 prej të cilëve te shënuar nga janari, dhe 15 të tjerë në edicionin aktual të Champions-it, që e kanë çuar në 120 numrin e golave të tij në këtë kompeticion.

Related posts

Milani me “Mission Impossible” në “Emirates”, Arsenali luan sezonin

Q.Autor

PËRMBYSJA NDAJ “ZIKALTËRVE”/ Achraf Hakimi, kush është historia e “emigrantit” që tronditi Interin

Delo.autor

E PAZAKONTË NË LONDËR/ Merr shishen me verë dhe largohet pa paguar, legjenda e futbollit turpërohet në sy të… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment