Boks Sport

Shkelmi që nxori në pension legjendën Vitor Belfort (VIDEO)

Machida është përmirësuar që kur zbriti në peshën e mesme të UFC në tetorin e 2013.

Pas nokautit të frikshëm ndaj Vitor Belfort, ai tashmë është ngjitur në vend të katërt për sa i nokauteve në UFC, bashkë me Chuck Liddell, me plot 14 të tillë pas Anderson Silva (18), Jeremy Stephens (18) dhe Donald Cerrone (17).

Machida është bërë i pari luftëtar që bën dy nokaute me shqelm në fytyrë. Dhe ky padyshim që është një nga më të bukurit. Fatkeqësisht kjo është hera e fundit që Belfort u fut në kafazin e UFC pasi ai kishte deklaruar se do të tërhiqej.

Related posts

LIGUE 1/ Buffon shumë pranë transferimit te PSG

Sadik.Autor

Milwaukee mposht Boston, fituesi përcaktohet në takimin e shtatë

Sadik.Autor

“TUCHEL IK Q*U, BIR K***E!” Vëllai i futbollistit të PSG-së shfryen ndaj trajnerit gjerman pas disfatës (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment