Skënderbeu-Vllaznia/ Çinari shënon golin e tretë, gjyqtarët nuk merren vesh (VIDEO)

Po luhet në Korçë sfida e fundit e Kategorisë Superiore, ajo mes Skënderbeut dhe Vllaznisë. Korçarët, të cilët prej javësh kanë siguruar titullin kampion, do të festojnë me tifozerinë e tyre suksesin e arritur.

Një situatë komplet tjetër për Vllazninë, e Ervis Krajës, e cila do të luftojë deri në sekondat e fundit për të siguruar mbijetesën. Edhe pse fati i shkodranëve është i varur nga sfida e kryeqytetit, Partizani-Kamza, kuqeblutë e kanë jetike fitoren në sfidën ndaj Skënderbeut.

Skënderbeu-Vllaznia 1-3

Gripshi 51′ / Sukaj 19′, Kalaja 28′, Cinari

61′ GOOOOOOOL Vllaznia 1-3. Çinari trefishon rezultatin. Gjyqtarët nuk merren vesh me njëri-tjetrin, por goli në fund rezulton i rregullt.