Futboll Premier League Sport

Sulmi më i ashpër ndaj një gjyqtari në Angli (VIDEO)

Një sulm tronditës është bërë ndaj një gjyqtari dhe pamjet filmike tregojnë se është shumë më i ashpër i bërë ndonjëherë ndaj një “xhakete të zezë” në tokën britanike.

Gjatë një ndeshje midis dy ekipeve turke në veri të Londrës, të dielën e kaluar, video tregon sesi gjyqtari Fernando Lopes është sulmuar nga dhjetëra futbollistë nga të dyja ekipet.

Sulmi i dhunshëm ka ndodhur në fushat “New River” gjatë një finaleje mes dy ekipeve të komunitetit turk që jeton në Angli.

Gjyqtari nxori me karton të kuq nga një futbollist për çdo ekip gjatë ndeshjes, ndërsa pas vërshëllimës së fundit erdhi sulmi brutal.

Menjëherë u thërrit policia, e cila mbërriti pas dy minutash çka nuk shmangu shqelmat dhe grushtet mbi gjyqtarin.

Related posts

Inter shfaq interes për mesfushorin shqiptar të Levantes

Sadik.Autor

BOTËRORI 2018, formacionet zyrtare Rusia – Arabia Saudite

Sadik.Autor

KAMPIONI I TREFISHTË I EUROËS/ PESHNGRITËSI Briken Calja shpallet “Qytetar Nderi” (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment