Bundesliga Futboll Sport

ZYRTARE/ Peter Stoger largohet nga Borussia Dortmundi

Peter Stoger do të largohet nga Borussia Dortmund.

52 vjeçari austriak, pas ndeshjes së fundit të Bundesligës ku Dortmund u mposht 3:1 në udhëtim te Hoffenheim, ka njoftuar se do të largohet nga ‘milionerët’.

Stoger mori drejtimin e Dortmundit në dhjetor të vitit të kaluar, pas shkarkimit të trajnerit Peter Bosz.

“Sot ishte ndeshja ime e fundit për Dortmundin. Këtë vendim e kemi marrë së bashku me klubin pak kohë më parë”, ka deklaruar Stoger.

Dortmund sezonin në Bundesligë e përfundon në vendin e katërt me 55 pikë.

Related posts

Mesfushori i Kombëtares bëhet HERO, i shpëton jetën kundërshtarit duke i tërhequr…(VIDEO)

Isa.Autor

MILAN dhe INTER lënë mënjanë “luftën”, klubet bëhen bashkë për një çështje të rëndësishme

Isa.Autor

DONTE TË LARGOHEJ NGA BARCELONA/ Messi rikthehet në stërvitje, Koeman merr lajmin e madh!

Delo.autor

Leave a Comment