Futboll Premier League Sport

Zyrtare: West Ham United prezanton trajnerin e mirnjohur për sezonin e ri (VIDEO)

West Ham United e ka emëruar Manuel Pellerinin në postin e ekipit të parë. Në një komunikatë në faqen e vet zyrtare, klubi i West Hamit njoftoi se e ka emëruar kilianin Manuel Pellertini në postin e trajnerit, i cili do ta drejtojë skuadrën për tri vitet e ardhshme.

Ish-trajneri i Villarrealit, Real Madridit, Malagas dhe Manchester Cityt – fitues i Premierligës dhe gjysmëfinalisti i Ligës së Kampionëve – ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin nga Londra pasi e braktisi klubin nga Superliga kineze, Hebei China Fortune.

“Jemi të lumtur ta mirëpresim Manuel Pellegrinin në West Ham United. Ai është njëri prej trajnerëve më të respektuar në botën e futbollit dhe mezi presim të punojmë me të”, ka thënë kryetari i West Hamit, David Sullivan.

Related posts

Rinis “lufta” me Dukën, Fino: Nuk ka mbaruar akoma, ja pse i çova zgjedhjet në KAS

Q.Autor

Lamtumira e Torres, e mbyll si kampion me Atletico Madrid

Sadik.Autor

LEGJENDA RIVALDO: Ju tregoj XAVIN e ri të Barçës, 31 klube kundër REALIT…

Isa.Autor

Leave a Comment