Futboll Seria A Sport

Ançelotti “peshkon” në Gjermani/ Nis tratativat për të sjellë në ekip lojtarin e Bayern Munich

Carlo Ançelotti është trajneri i ri i skuadrës së Napolit dhe ka nisur menjëherë nga puna për në sezonin e ardhshëm. Menjëherë pasi nënkampionët kanë bërë blerejen e parë, Simone Verdi-n nga Bologna, tashmë Ançeloti kërkon që të “peshkojë” skuadrën e Bayern Munich.

Mediat e thuaja raportojnë se bëhet fjalë për mesfushorin bavarez Sebastian Rudy, i cili është 28 vjeç dhe shihet nga drejtuesit e Napolit si një lojtar ideal për të mbajtur mesfushën e e ekipit të kaltër.

Palët janë në bisedime, por edne nuk ka diçka zyrtare. Në ditët në vijim do të mësojmë diçka konkrete përsa i përket këtij lajmi.

Related posts

I FTUAR NË “SHIKO KUSH LUAN”/ Futbollisti i Kombëtares se Kosovës ja ka merr valles në emisionin

Delo.autor

Katër futbollistë shqiptarë në fushë, Zyrihu kryeson kampionatin zviceran

Isa.Autor

MAN CITY THELLON SHIFRAT/ Jesus kompleton het-trikun (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment