Futboll Sport

Angli-Panama/ Penallti për Anglinë, Kane vrastar nga 11 metra (VIDEO)

Po luhet në Nizhni Novgorod Stadium, ndeshja e dytë në grupin G për kombëtaren e Anglisë. “Tre Luanët” gjejnë përballë ekipin e Panamasë, i cilësuar si më i dobëti në letër në këtë Kupë Bote.

Ekipi i Sauthgejt vjen pas fitores 2-1 në sekondat e fundit ndaj Tunizisë në ndeshjen e parë, ndërsa Panamaja u mund pastër 3-0 nga Belgjika. Anglezët do të kërkojnë të barazojnë me pikë belgët, pasi këta të fundit kryesojnë me 6 pikë grupin, pasi dje mundën edhe Tunizinë.

 Angli-Panama 2-0

GOL: Stons 8′, Kejn 22′ pen.

 

Related posts

CAVANI largohet nga PSG? Flet trajneri i francezëve dhe zbulon gjithçka…

Isa.Autor

“EURO 2020″/ “Pancerat” të papërmbajtshëm, Gosens ndëshkon Portugalinë (VIDEO)

Delo.autor

Dhuna ndaj zyrtarëve në Vlorë, FSHF reagon ashpër: Nuk do të tolerojmë, autorët të shkojnë në burg!

Sadik.Autor

Leave a Comment