BOTËRORI 2018/ Mbyllet pjesa e parë, Rusia kryeson pastër ndaj Arabisë

Në pritje të ceremonisë hapëse të Kupës së Botës 2018,  janë publikuar formacionet e duelit të parë në këtë Kupë Bote.

Rusia dhe Arabia Saudite do të masin forcat përballë njëra-tjetrës. Vendasit do të zbresin në fushë me një formacion sulmues, pasi duan ta nisin me këmbën e duhur këtë kompeticion, ndërkohë që skuadra arabe, do të zbres në fushë me formacionin e saj më të mirë.

45+2′ Mbyllet pjesa e pare. Është mbyllur pjesa e parë e takimit hapës të Kupës së Botës, Rusi 2018. Një 45 minutësh që foli në favor të vendasve që kaluan në avantazh pas 12 minutash lojë. Në fund të fraksionit të parë ishte Cherychev ai që dyfishoi shifrat, duke i drejtuar skuadrat drejt dhomave të zhveshjeve me rezultatin 2-0 në favor të Rusisë.

45′ Arbitri i katert akordon 2 minuta shtese

44′ Cherychev dyfishon shifrat per 2-0

35’ Kundërsulm i shpejtë i rusëve, ka një pretendim për penallti nga Golovin por për gjyqtarin gjithçka e rregullt.

24′ Zevendesim i detyruar per kombetaren ruse. Dzakoev i le vendin Cherychev

13′ Rusia kalon ne avantazh.  Realizon Garinskiy

1′ Nis takimi në “Luzhniki”