Brazili nuk gjen golin, e mbyll në “paqe” pjesën e parë përballë Kosta Rikës

Brazili ka mundësinë për të arritur fitoren e parë në Grupin E, pasi do të përballen me Kosta Rikën në stadiumin e “Shën Petersburgut”.

“Selecaos” vjen më e frymëzuar në këtë përballje, pas barazimin 1-1 në duelin e parë kundër Zvicrës. Në krahun tjetër Kostarikanët nuk arritën të dilnin me pikë nga 90 minutëshi kundër Serbisë, duke u mposhtur me rezultatin e ngushtë 1-0.

Një përballje spektakli, golash dhe shumë e rëndësishme për të vendosur fatet e dy skuadrave në Rusi 2018.

45′  Mbyllet pjesa e parë : Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë e takimit Brazil-Kosta Rika.

12′- Casemiro ndal vetë lojën. Futbollisti brazilian ka hemoragji nga hundët dhe duhet të marrë ndihmën e mjekëve.
10′- Goditje dënimi në favor të Brazilit. Kroson Neymar, por sfera largohet nga mbrojtja.
3′- Brazili e nis vrullshëm. Coutinho provon me një goditje nga larg, por pa rezultat.
1′- Topi i parë shkelmohet nga skuadra e Kosta Rikës.