Futboll Sport

Davor Suker: Messi dhe Maradona mund të krahasohen vetëm nga gjatësia

Legjenda e Kroacisë Davor Suker ka insistuar se Diego Maradona dhe Lionel Messi nuk mund të krahasohen në prag të ndeshjes së Argjentinës me vendlindjen e tij.

“Ata të dy nuk mund të krahasohen vetëm nga gjatësia; futbolli është duke ndryshuar çdo 10 vite,” shprehet Suker për 24sata.

“Në kohën e Diego-s, topi ishte ndryshe, fushat nuk kanë qenë si tani.

“Dëgjoni, Diego fitoi Kupën e Botës, ndërsa Messi akoma jo, por Diego më kishte qejf se kemi luajtur bashkë.”

Megjithëse Kroacia fitoi ndeshjen e parë 2-0 ndaj Nigerisë, Suker kërkon që përfaqësuesja ballkanase të qëndrojë me këmbë në tokë.

“Akoma nuk kemi bërë asgjë, duhet të mbetemi të përqendruar,” shprehet ai. “Nuk ka kohë për eufori, Argjentina po vjen.”

Related posts

Shënoi pas 52 sekondash/ SALAH bën gjestin FANTASTIK pas ndeshjes (FOTO)

Isa.Autor

Katër skuadra franceze e duan Benzeman (FOTO)

Q.Autor

Tomislav Erceg: Kaliniç dëshiron të qëndrojë te Milani

Sadik.Autor

Leave a Comment