Futboll Sport

GODITJE E RËNDË PËR BAYERNIN E MYNIHUT/ Titullari i rëndësishëm jashtë fushave për një kohë të gjatë

Në ditën e zyrtarizimit të Matajs de Ligtit te Bajerni i Mynihut, në klub ka prishur entuziazmin lajmi i dëmtimit të Leon Goreckës.

Gorecka

Lideri i mesfushës së kampionëve të Gjermanisë mësohet se nuk do të udhëtojë me skuadrën në turneun e programuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas një problemi të hasur në gjurin e majtë.

Madje, burime pranë klubit gjerman bëjnë me dije se Gorecka i është nënshtruar dje edhe një operacioni për të përshpejtuar kohët e rikthimit në fushë, ndonëse kjo do të thotë se 27-vjeçari do të humbë fillimin e sezonit me skuadrën e tij.

 

 

Për sa u përket kohëve të rikuperimit, ato do të variojnë nga 6-8 javë, prandaj për Bajernin e Mynihut ndoshta profilizohet një tjetër ndërhyrje në merkaton e kësaj vere, për të pasur një zëvendësues të Leon Goreckës.

Kujtojmë se pas turneut veror përtej Atlantikut, kampionët e Bundesligës do të debutojnë në kampionat më datë 5 gusht, kundër rivalëve të Frankfurtit.

Related posts

ULTIMATUM PËR DURON/ Presidenti i Kamzës: Fito me Partizanin ose ik

Isa.Autor

Barcelona dhe Reali në ‘luftë’ për të transferuar këtë sulmues

Q.Autor

NDALEN NGA BILBAO/ Skuadra e Zidanit lë pikë në shtëpi dhe sheh veten pas Barcelonës

Delo.autor

Leave a Comment