Moto GP Sport

Ducati thumbon Lorenzo/ Fitore e vonuar, javës tjetër zgjedhim pasardhësin

“Para garë së ardhshme të Moto GP, atë që zhvillohet pas dy javësh në Barcelonë, do të mësoni emrin e pilotit të ri të Ducati”, ka deklaruar sot Paolo Ciabatti, drejtori sportiv i motori italian, që konfirmon largimin e spanjollit Jorge Lorenzo edhe pse ky i fundit fitoi ditën e diel në pistën e Mugello. Ky ishte suksesi i parë i Lorenzo me motorin italian, sukses që sipas drejtuesve të Ducati erdhi shumë vonë, pas një viti e gjysmë.

“Na lini edhe disa ditë kohë për t’u menduar, por para garës së Barcelonës do të konfirmojmë gjithçka. Për të sjellë Jorge te Ducati sakrifikuam shumë, sidomos financiarisht dhe prisnim më shumë nga ai. Kjo fitore na gëzon, por erdhi shumë vonë. Tashmë nuk ka asnjë vlerë”, tha Ciabatti për mediat italiane, duke konfirmuar se Danilo Petrucci ose Jack Miller mund të jenë zëvendësuesit e Lorenzo te motori italian.

Related posts

ROMA-ATALANTA/ Verdhekuqtë rikthen në lojë me një gol të FLORENZIT (VIDEO)

Isa.Autor

MBOJTËSI I JUVENTUS SAKRIFIKON PËR EKIPIN/ Shtyn operacionin dhe vendos të luajë i dëmtuar

Delo.autor

PAS BARAZIMIT NDAJ QARABAG/ Trajneri Lerda optimist: Me pak fat mund të kishim…

Delo.autor

Leave a Comment