Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Juventusi futet në garë për mbrojtësin më të mirë në botë

Juventusi ka hyrë garë për qendërmbrojtësin e Atletico Madridit, Diego Godin, për uruguajanin janë të interesuar edhe disa klube të mëdha evropiane.

Godin është në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin spanjoll, dhe me një shumë prej 20 milionë eurove mund të arrihet ndonjë marrëveshje për të.

Diego Godin është pjesë e Atletico Madridit që nga viti 2010, pas transferimit të tij nga Villarreali për tetë milionë euro.

Ai pritet të luajë në ndeshjen finale të grupit A mes Uruguait dhe Rusisë, të dyja skuadrat kanë nga gjashtë pikë, dhe sonte do të zbulohet se kush do ta sigurojë vendin e parë.

Related posts

LIVE/ Teuta-Kamza: Mbyllet pjesa e parë, skuadra e Shkëmbit “qan” penalltinë e humbur (VIDEO)

Delo.autor

RRUGËT E BRAZILIANIT DHE PSG-SË NDAHEN/ Neymar mund të largohet për një shumë qesharake, mësoni arsyen e veçantë

Delo.autor

Merkato dhe miliona, ja pesë dështimet e Milanit këtë sezon

Q.Autor

Leave a Comment