Futboll Sport

E RRALLË/ Qytetari nga Kosova gjen një mënyrë FANTASTIKE për të mos HUMBUR Botërorin (FOTO)

Impakti i Kupës së Botës në “Rusi” po kalon çdo limt ku miliona njerëz anembanë globit janë sensibilizuar nga kjo ngjarje fantastike sportive. Në këtë “kornizë” spektakolare nuk mund të mungojë as Kosova e cila edhe pse nuk është e përfaqësuar në këtë kompeticion nuk nguron ti kushtojë vëmendje.

Një foto e bërë në qytetin e Prizrenit po xhiron në rrjetet sociale shqiptare. Në të shikohet një burrë i cili në afërsi të punës që bën ka instaluar televizorin dhe është munduar të shikojë takimin që sapo mbaroi mes Brazilit dhe Kosta Rikës fituar nga skuadra “seleçao”.

Një foto që thotë shumë dhe që tregon edhe një herë tjëtër dimesionet e një Kupe Bote anekand rruzullit tokësor.

Përgatiti:AlpeNews.al

 

 

Related posts

DUAN TITULLIN/ Spalletti do të RINOVOJË me INTERIN përpara FILLIMIT të sezonit

Isa.Autor

NDESHJA WATFORD – MANCHESTER CITY/ Citizens synojnë shkëputjen në distancë sigurie

Isa.Autor

JUVENTUS-TORINO/ Falë gafës në mbrojtje, Sasa Lukic befason “Zonjën e Vjetër” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment