Cudirat e Boterorit Futboll Sport

Idea brilante e organizatorëve rus, ujë dhe vanilje për tu mbrojtur nga…

Autoritetet në Volgograd kanë marrë masa mbrojtëse kundër insekteve që fluturojnë në qytetin pritës të Kupës së Botës dhe sulmuan tifozët dhe lojtarët në ndeshjen Angli-Tunizi.

Zyrtarët lokalë kanë thënë se para ndeshjeve të ardhshme do të hidhet një përzierje e veçantë e ujit dhe vaniljes në zonën e stadiumit dhe “Fan Fest” në qendër të qytetit për të mbrojtur nga “pushtuesit”.

Aktualisht në “Stadiumin Volgograd” po luhet takimi mes Nigerisë dhe Islandës dhe do të jetë gjithashtu stadiumi pritës i takimit mes Egjiptin dhe Arabinë Saudite më 25 qershor, si dhe ndeshjen e Grupit H midis Japonisë dhe Polonisë.

Autoritetet kishin mbuluar një sipërfaqe prej 15 km rreth “Arena Volgograd” nga ajri në prag të Kupës së Botës, e cila kishte rezultuar me një reduktim të numrit të insekteve.

Zona rreth qytetit ka moçale dhe lumenj të shumtë, të cilat e bëjnë terrenin e përsosur për mbarështimin e insekteve gjatë sezonit të verës.

Lojtari Islandez, Alfred Finnbogason  tha me shaka se ai ishte i përgatitur mirë për ndeshjen e sotme.

Related posts

Gattuso: Nuk mund të krahasohem me Wengerin

Q.Autor

Reali zbret në Mynih, Ronaldo udhëheq madrilenët

Sadik.Autor

NDESHJET E NËNTORIT/ FSHF-ja gati 45 mijë euro për të sjellë Kumbullën në Shqipëri, Reja në ankth

Delo.autor

Leave a Comment