Futboll Sport

Eleminimi i Gjermanisë/ Reagon Oliver Khan: Fanela peshon shumë, këta janë përgjegjësit…

Gjermania ka mbyllur dje rrugëtimin në këtë Botëror pasi janë eleminucar nga ky kompeticion pas humbjes 2-0 regjistruar ndaj Koresë së Jugut.

Dhimbja qe e madhe për gjermanët, sidomos për legjendat e kësaj Kombëtareje të cilët nuk kanë mundur të reagojnë për këtë disfatë derisa gjendja është qetësuar.

I fundit që ka reaguar lidhur me këtë çështje është Oliver Kanh. Legjenda e portës gjermane ka reaguar ashpër, duke theksuar se fanela e ekipit kombëtar peshon shumë dhe se përgjegjës për këtë dështim janë të gjithë, pavarësisht se lojtarët e refuzuan këtë gjë.

“Fanela e ekipit kombëtar peshon shumë. Pa përjashtim të gjithë lojtarët e refuzuan përgjegjësinë, nuk ishte një ekip i vërtetë madje harruan peshën e fanellës që mbanin veshur. Mungonte boshti qendror”, është shprehur Oliver Kanh pas eleminimit.

Related posts

SKANDALI/ FEMRA në dhomat e HOTELIT, PEZULLOHEN dy lojtarët e kombëtares

Isa.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Tottenham-Bayern Munich, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 1-2

Delo.autor

FIFA i ndëshkoi me gjobë, reagon Granit XHAKA: I gëzuar dhe i relaksuar, nesër do të bëjmë gjithçka

Sadik.Autor

Leave a Comment