Futboll Sport

Eleminimi i Gjermanisë/ Reagon Oliver Khan: Fanela peshon shumë, këta janë përgjegjësit…

Gjermania ka mbyllur dje rrugëtimin në këtë Botëror pasi janë eleminucar nga ky kompeticion pas humbjes 2-0 regjistruar ndaj Koresë së Jugut.

Dhimbja qe e madhe për gjermanët, sidomos për legjendat e kësaj Kombëtareje të cilët nuk kanë mundur të reagojnë për këtë disfatë derisa gjendja është qetësuar.

I fundit që ka reaguar lidhur me këtë çështje është Oliver Kanh. Legjenda e portës gjermane ka reaguar ashpër, duke theksuar se fanela e ekipit kombëtar peshon shumë dhe se përgjegjës për këtë dështim janë të gjithë, pavarësisht se lojtarët e refuzuan këtë gjë.

“Fanela e ekipit kombëtar peshon shumë. Pa përjashtim të gjithë lojtarët e refuzuan përgjegjësinë, nuk ishte një ekip i vërtetë madje harruan peshën e fanellës që mbanin veshur. Mungonte boshti qendror”, është shprehur Oliver Kanh pas eleminimit.

Related posts

E kërcënon se do t’i thyejë televizorët kokës nëse e pengon për të parë ndeshjet e botërorit, gruaja padit burrin

Sadik.Autor

PRAPASKENA/ De Ligt-Barcelona dështoi për para, kërkoi më shumë se…

Delo.autor

Joachim Low I VENDOSUR/ OZILI ia mbylli vetë derën e Gjermanisë, nuk ka rikthim

Isa.Autor

Leave a Comment