Futboll Premier League Sport

Habit Dejan Lovren/ Ky është futbollisti më i mirë në botë

Dejan Lovren mendon se shoku i tij i ekipit, Mohamed Salah është definitivisht lojtari më i mirë në botë, ndërsa Liverpool është përgatitur për të sfiduar Real Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve.

Salah ka pasur një sezon të shkëlqyeshëm në Merseyside, duke shënuar 44 gola në të gjitha garat duke qenë kështu i pandalshëm në çdo aspekt.

Këto shfaqje kanë bërë yllin e Egjiptit si fituesin e Lojtarit të Sezonit të Ligës së Kampionëve në Premier League dhe Lojtarin të Vitit, ndërsa ai është përmendur edhe si kandidat i ardhshëm i Topit të Artë.

Related posts

NGA FACEBOOKU ME EMRIN TORRES TEK PASAPORTA GREKE/ Keidi Bare rrëfen: Ja pse nuk luajta tek Atletico

Delo.autor

TENSION I ASHPËR NË SPANJË/ Lojtarët sulmojnë dhunshëm portierin kundërshtar pas përfundimit të takimit

F.autor

Real Madrid i vjen rrotull/ PSG-ja kërkon të “blindojë” Neymarin me një ofertë faranoike

Isa.Autor

Leave a Comment