Futboll Sport

Eleminuan Gjermaninë/ Koreanët Jugorët: Menduam se u kualifikuan pas golit të dytë

Korea ka shkruar historinë ditën e djeshme duke nxjerrë jashtë fazës së grupeve ekipin e Kampionëve të Botës, Gjermaninë. Ata arritën të shënonin 2 herë në portën e Nojerit dhe festuan si të çmendur. Përveçse ishte një arritje historike për ta dhe kishin të drejtë të festonin, koreanët menduan se kaluan në turin tjetër.

Rezultati 2-0 i arritur, duhet të kombinohej me një fitore të Meksikës, por kjo nuk ndodhi. Portieri Ço Hjun-Uao shpjegoi situatën. “ Ne nuk e dinim rezutlatin e Suedisë. Vetëm mbas ndeshjes e mësuam atë. Bëm gjithçka për popullin tonë. Kur mësuam rezultatin e ndeshjes tjëtër atëherë disa prej nesh filluan të qanin”, shpjegon portieri.

 

Related posts

Dëshira e madhe e Interit quhet Ilkay Gundogan, vetëm nëse arrihet Liga e Kampionëve

Sadik.Autor

SPECIALE/ Privatizimi i Futbollit Shqiptar/ “Kura” e vetme drejt zhvillimit të sportit në vendin tonë

Sadik.Autor

NË PRAG TË SFIDËS ME ISLANDËN/ Çështja “Grezda” në Kombëtare? Kemi pasur

Delo.autor

Leave a Comment