Futboll Sport

Franca i kënaqet pikëve por ende larg pritshmërive, Australia pa “busull” (VIDEO)

Franca ka arritur të sigurojë fitoren e parë duke mundur me rezultatin e ngushtë 2-1, Australinë . Djemt e drejtuar nga trajneri Deshamp pasi mbyllën një pjesë të parë pa gola duke tentuar disa herë kuadratin e “Kangurëve” në 45 minutat e dyta bëjnë detyrën.

Rezultati zbllokohet vetëm në minutën e 58′ ku arbitri kryesor i ndihmuar edhe nga sistemi VAR akordoi penallti. Nga pika e bardhë Antuan Griezmann nuk gabon dhe dërgon topin në rrjetën. I menjëhershëm ishte reagimi i Australisë e cila po me penallti barzoi gjithçka.

E megjithatë Franca nuke kishte thënë fjalën e fundit dhe me protagonist Pogbanë arriti një fitore të rëndësishmë.

https://www.youtube.com/watch?v=0CzRVEDUpX0

Related posts

PËRBALLJA E SHQIPTAREVE/ Berisha e pëson pas 100 sekondash lojë, buzëqesh Hysaj

Isa.Autor

Messi bën gjest të mrekullueshëm ndaj fëmijës me kancer (FOTO)

Q.Autor

EMOCIONUESE/ Ja letra e LAMTUMIRËS së portierit më të SHTRENJTË në botë

Isa.Autor

Leave a Comment