Futboll Sport

Frika nga dëmtimet dhe nxehtësia e padurueshme, Anglia vishet me pantallona çiklistësh

Jo vetën aplikimi i VAR-it në Kupën e Botës, por kanë nisur të eksperimentohen dhe zbulimet e reja të teknologjisë në këtë kompeticion.

Skuadra e Anglisë sapo ka përqafuar një shpikjet më interesante të teknologjisë së fundit. Stafi i të gjithë kombëtares së “Tre Luanëve” për të mbajtur në kushte optimale këmbët dhe muskujt mbajnë me vete pantallona që durojnë nxhetësinë të markës “Lizard Heat”. Veshjet shërbejnë për të shmangur dëmtimet, tërheqjet muskulare, ngërçet, etj. Risia ka ardhur në prag të sfidës së nesërme me debutuesit e Tunizisë. Pantallonat mbahen veshur gjatë nxemjes, pushimit midis pjesëve dhe përpa nisje së sfidave.

Këto veshje janë sjellë nga doktori Robin Chakraverty, i cili tregon se këto modele përdoren gjatë tureve cciklistike. Për herë ta parë veshjet anti-dëmtim janë përdorur këtë sezon nga Manchester City.

Related posts

FITOJNË ME MUNGESA/ Të besuarit e Allegrit bëjnë detyrën ndaj Cagliarit

Delo.autor

Memushaj qëndron në Serie A, e kërkon klubi i shokut të Kombëtares

Sadik.Autor

AJAX-TOTTENHAM/ Nota e lojtarëve, ja si u vlerësua heroi që kualifikoi anglezët (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment