Futboll Seria A Sport

I destinuar për tu larguar/ Lazio fikson çmimin e Thomas Strakoshës

Thomas Strakosha nuk do të largohet nga Lazio për më pak se 40 milionë euro. Është ky çmimi që kanë fiksuar presidenti i Lazios Claudio Lotito dhe drejtori sportiv Igli Tare për të lënë të lirë portierin shqiptar i cili shkëlqeu në sezonin e fundit me bardhekaltrit.

Liverpooli dhe Bayer Leverkusen janë dy klubet që kanë shfaqur më shumë interes për 23-vjeçarin kuqezi por 30 milionë eurot e ofruara nuk mjaftojnë për të blerë kartonin e Strakoshës.

Sipas Sport Italias, kryeqytetasit kërkojnë minimalisht 40 milionë euro për të lejuar largimin e gardianit të kombëtares shqiptare.

Related posts

Duka: Në Ligën e Kombeve ka rëndësi çdo minutë, De Biazi nuk ndahet kollaj sepse…

Isa.Autor

Koulibaly konfirmon Sarri-n në “Stamford Bridge” dhe paralajmëron tifozët e Chelsea-t

Isa.Autor

Skriniar tremb Interin/ Sllovaku tregon ekipi që do të luaj sezonin e ri

Isa.Autor

Leave a Comment