Futboll Sport

I riu shqiptar bën veprimin heroik, merr flamurin kosovar nga duart e serbëve (VIDEO)

Një tifoz shqiptar ka qenë heroi i mbrëmjes së djeshme në Zyrih të Zvicrës. Ai ishte duket festuar në rrugët e qytetit si shumë shqiptarë të tjerë, por nuk kanë qenë të paktë edhe tifozët serb. Ata ishin mbledhur në grupe dhe shikoheshin të dëshpëruar.

Serbët po mundoheshin që të digjnin një flamur të Kosovës, por ka qenë tifozi shqiptar i cili ka vrapuar dhe ua ka marrë flamurin dhe më pas është larguar me vrap. Ai është ndjekur nga turma serbe por nuk arritën ta kapnin dot.

 

Related posts

REAGON MAN UNITED/ Ka ngushtuar epërsinë e Southamptonit, shënon Lukaku (VIDEO)

Isa.Autor

LAZIO-INTER/ Betejë për titullin, Strakosha përballë Lukakut dhe Lautaros (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Meta mbërrin në Francë/ Publikon foton me ish futbollistin e Kombëtares (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment